Leasing mobilny

Leasing mobilny to usługa leasingu operacyjnego z dodatkowymi usługami serwisowymi która podobna jest do wynajmu długoterminowego. Różnica polega na liczbie dodatkowych usług – w leasingu mobilnym w racie zawarte są przede wszystkim usługi serwisowe obejmujące serwis mechaniczny, części eksploatacyjne, pakiety przeglądów technicznych itp.

Parametry leasingu mobilnego

Wybierając leasing mobilny, spłacasz wyłącznie raty wynikające z różnicy pomiędzy wysokością zakupu a wartością pojazdu. Dzięki korzystnym warunkom finansowania oszczędzasz środki pieniężne, które możesz przeznaczyć na inny cel np. rozwój swojej działalności. Ta forma finansowania umożliwia oczywiście odliczenie VAT od rat leasingowych oraz serwisowych. Wysokość odliczenia zależy od rodzaju użytkowania samochodu. W zależności czy samochód wykorzystywany będzie do celów prywatno-służbowych czy wyłącznie do służbowych, wartość odliczenia będzie inna. Po zakończeniu umowy oddajesz samochód i nie musisz martwić się jego sprzedażą.

Finansowanie nowych samochodów osobowych i dostawczych
Okres finansowania od 24 do 60 miesięcy
Brak konieczności dokonania opłaty wstępnej
Kompleksowa obsługa serwisowa – stałe koszty serwisu przez cały okres leasingu oraz bezpłatny samochód zastępczy w razie szkody
Niska rata – opłata za rzeczywiste zużycie pojazdu
Po zakończeniu umowy zwrot samochodu do operatora usługi. Alternatywnie wykup samochodu po z góry ustalonej w umowie cenie
Pełna mobilność – samochód zastępczy na czas naprawy blacharsko lakierniczej dostępny w serwisach współpracujących

Co może zyskać Twoja firma?

Profity finansowe

  • Leasing mobilny wiąże się jedynie z płatnościami za rzeczywiste zużycie pojazdu, a wykup pojazdu jest jedynie opcją.
  • Dzięki elastycznej polityce ustalania wartości końcowej płacą Państwo raty finansowe dostosowane do swoich potrzeb.
  • Cena odkupu jest z góry ustalona i zawarta w umowie.

Zyski podatkowe

  • Od strony podatkowej i księgowej to leasing operacyjny z rynkową wartością końcową pojazdu.
  • Możliwość odliczenia podatku VAT od raty leasingowych i serwisowych. Wysokość odliczenia zależna jest od przeznaczenia samochodu.
  • Łatwiejsze i tańsze zakończenie umowy.

Korzyści serwisowe

  • Koszty przeglądów i napraw mechanicznych ujęte są w miesięcznej racie, która jest z niezmienna w czasie trwania kontaktu.
  • Ryzyko przekroczenia budżetu serwisowego ponosi operator usługi.
  • Zarówno przeglądy jak i naprawy mechaniczne wykonywane są w autoryzowanych stacjach obsługi.

Ciągła mobilność ze Star Fleet

W przypadku szkody komunikacyjnej dzwonią Państwo na dedykowany telefon Assistance, który działa 7 dni w tygodniu/24 godziny na dobę. Otrzymują Państwo pomoc w każdym zdarzeniu i przeprowadzimy pełny proces likwidacji szkody komunikacyjnej. Na czas naprawy blacharsko-lakierniczej dostarczany jest bezpłatny samochód zastępczy, który dostępny jest w sieci naprawczej.